Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 8 9 [10]
91
Fotovooltaické elektrárny v ČR. / Re:Vzkříšení fotovoltaiky v ČR?
« Poslední příspěvek od Šéfredaktor kdy říjen 30, 2015, 08:58:36 dopoledne  »
Výhody malých fotovoltaických elektráren

Elektrická energie získaná ze slunce je šetrná k životnímu prostředí. Instalací fotovoltaické mikroelektrárny se alespoň částečně oprostíte od stálých plateb za energie a dlouhodobě snížíte závislost na vývoji cen. Fotovoltaické elektrárny jsou navržené tak, aby byly ekonomicky rentabilní i bez státní podpory. Elektrická energie vyrobená na střeše vlastního domu lze chápat také jako výhodný investiční produkt. Srdcem elektrárny je špičkový fotovoltaický panel Avancis vyrobený CIS technologií, který umí výborně zpracovávat záření v zimních měsících a při zatažené obloze, kdy je spotřeba elektrické energie domácnosti největší. Fotovltaickou elektrárnu je na zádost provozvatele možné vybavit střídačem s možností akumulace vyrobené energie do baterií. S tímto řešením se domácnost stává ještě více nezávislá na distribuční síti.

 
Fotovoltaické panely AVANCIS PowerMAX Smart 3,5

Panely AVANCIS jsou bezrámové fotovoltaické panely vyrobené CIS technologií. Tato technologie se vyznačuje tím, že panely umí velmi dobře absorbovat difuzní osvětlení. Fotovoltaický panely je schopen začí vyrábět elektrickou energii brzo ráno a výrobu ukončuje až se západem slunce. Rovněž v zimních měsících vykazuje AVANCIS nadprůměrné výnosy. Díky této schopnosti jsou předurčeny k provozu v instalacích, kde je třeba maximu vyrobené energie spotřebovat aniž by přetekla do distribuční sítě a byla spotřebována v době, kdy ji domácnost potřebuje. Elegantní vzhled panelů otvírá možnosti k využití panelu rovněž jako funkční architektonický prvek kde panely na fasádě vytvoří estetickou a zároveň plně funkční plochu.
   

 

 
Střídač Omnik 2.5.TL2                 

97.5% max. účinnost

IP 65, třída ochrany

5 let záruka

Vysoce účinný a rychlý MPPT

Široký rozsah vstupních napětí (120-500 V)

Snadná instalace

Převzato z:  http://www.energiesoleg.cz/novinky?id=137303&action=detail&oid=3705658&nid=12821
92
Svazy, cechy a unie elektro v ČR / Re:Svazy, cechy a unie v ČR máte na to se sjednotit?
« Poslední příspěvek od Štěpán Valenta kdy říjen 29, 2015, 02:04:17 odpoledne  »
Pozvánka na jednání na Hospodářskou komoru o sloučení elektro svazů v ČR zatím na ČES nepřišla...
Není co dodat - všem zainteresovaným v Praze zřejmě vyhovuje současný stav.
A ostatní?
KEČR - Komora elektro české republiky - vyvíjí činnost na Jižní Moravě...
Kolegové z Ostravy slíbili na jaře 2015 dodat statut Sekce ektro při HK ČR - zatím nám ho neposlali ani k přípomínkám...
V pražském svazu přidružili jedince, kteří se podíleli na řízeném rozkladu UE ČR (Unie elektrotechniků ČR) a deklarují zájem o přiřazení dalších svazů.  Ovšem za podmínek, které známe z činnosti Národní fronty. Tedy: členové připojených svazů by neměli právo volit, být volení ani mít jakouko-li možnost podílet se na řízení pražského svazu.
ČES: Za této situace obnovujeme komunikaci s orgány státní správy, aby jsme mohli být důstojným oponentem a předkladatelem legislativních návrhů  z oblasti elektrotechniky.  Není již dále možné čekat se založenými rukami, když je možné ze zámečníka, topenáře či kominíka udělat za dopoledne "částečného" elektrotechnika. A to je bohužel cíl kolegů z pražského svazu. Co z toho budou mít? Peníze za školení (8000,- Kč za den a ks)....
93
Všeobecná diskuze / Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK) v Praze
« Poslední příspěvek od Šéfredaktor kdy říjen 26, 2015, 07:14:53 odpoledne  »
Vážené dámy, vážení pánové,
Česko-německá obchodní a  průmyslová komora (ČNOPK) v Praze organizuje v současné době obchodní cestu německých firem z oblasti služeb, produktů a technologií pro vybavení nadstandardních interiérů.
Čtrnáct německých společností navštíví ve dnech 2. – 5. listopadu 2015 Českou republiku, aby zde jednaly s českými firmami o možné budoucí obchodní spolupráci.
Jednou ze zúčastněných německých firem je:
 
Firma by v ČR své produkty a služby ráda představila potenciálním obchodním partnerům a navázala první kontakty. Případné obchodní schůzky se mohou konat v sídle českých partnerů, příp. v sídle Česko-německé obchodní komory v Praze, a to ve dnech 4. – 5. 11. 2015.
Účast na rozhovorech je nezávazná. Tlumočení je možné zajistit.
V případě Vašeho zájmu o setkání s firmou Ley Elektrotechnik GmbH kontaktujte prosím ČNOPK -paní Irenu Novotnou na níže uvedeném telefonickém čísle či emailové adrese.

Těšíme se na Vaše zprávy a případné setkání.


Ing. Irena Novotná
AHK Services s.r.o. /
Česko-německá obchodní a průmyslová komora
Václavské náměstí 40  |  CZ-110 00 Praha 1 
Telefon +420 221 490 316  |   Fax +420 224 222 200
E-Mail  novotna@dtihk.cz |  http://www.dtihk.cz

94
Všeobecná diskuze / COMMON - MODE CHOKE
« Poslední příspěvek od greddyeah kdy říjen 19, 2015, 02:53:52 odpoledne  »
zdravim, hladam uz par dni po internete, ze co je to vlastne common - mode choke. niekde pisu, ze su to 2 cievky na jednom jadre.  nasiel som aj nieco na styl, ze je to tlmivka pre potlacenie suhlasneho rusenia.

viete pomoct?
95
Všeobecná diskuze / Součástka, která se vypne po výpadku proudu
« Poslední příspěvek od krysot kdy Září 15, 2015, 02:17:05 odpoledne  »
Dobrý den,

sháním součástku, která by zůstala vypnutá, pokud vypadne proud a je poté opět nahozen.
Potřebuji ji zapojit do obvodu mezi zásuvku a zdroj. Představuji si něco jako prodlužovačku, která po vypnutí proudu již nic nepustí (bez lidské interakce), ať se bude dít cokoli.
Existuje něco takového? Případně jak se to jmenuje a kde by se to mohlo dát sehnat.

Ještě pro jistotu přidávám malé schema toho, co bych potřeboval, aby se dělo.
proud vstup101
proud výstup100
96
Všeobecná diskuze / Re:Diskuze o programech
« Poslední příspěvek od Šéfredaktor kdy Září 14, 2015, 07:52:44 dopoledne  »
Na www.klimsa.cz je nový soft:

MaR SW

Program je určen především lidem, kteří chtějí projektovat MaR. Také těm, kteří se chtějí vyznat v souvislostech, návaznostech, v principu. Nevysvětluje programování, ale to, jak poskládat všechny čerpadla, ventily a čidla. Nabízí konkrétní řešení pro obvyklé situace (vytápění, větrání, chlazení, VZT...). Jsou k dispozici vzorová schémata, vzor technické zprávy, vzor rozvaděče.
Je vysvětleno jak vyprojektovat soustavu PLC s I/O moduly a nadřazeným systémem. Měli byste být schopni navrhnout MaR a vytvořit projekt.
Součástí programu je i program ELEKTROMOTORY - APLIKACE.

Hezké babí léto

Klimša David
603 256 951
www.klimsa.cz
klimsa@klimsa.cz
97
Všeobecná diskuze / Začátečník - poraďte se součástkami
« Poslední příspěvek od jan.novak1974 kdy Září 12, 2015, 09:42:45 odpoledne  »
Dobrý den všem elektrokutilům!

Budu naprosto upřímný - v oboru elektrotechniky jsem začátečník a obvody jsem viděl naposledy na střední škole. Rád bych sestavil obvod - viz příloha - ale mám zásadní problém s určením součástek.

Prosím, všechny konspirační teorie stranou, našel jsem si návod na http://www.lucidscience.com/pro-laser%20spy%20device-1.aspx na laserový mikrofon s relativně jednoduchým schématem a v rámci poprázninové nudy jsem se ho rozhodl postavit - ovšem ejhle...

Po prozkoumání schématu zjistíte, že je třeba těchto součástek:
R1:1K, R2:10K, C1:.01uF, C2:10uF, C3:470uF, VR1: 50k(nebo 100k) variabilní rezistor, NPN fototranzistor a IC1: LM386.

Většinu jsem našel na www.ges.cz, ale nevím si poradit s tím, že rezistorů je více druhů... Jednotlivé otázky:
1) REZISTORY- ty jsou na GES děleny na SMD/uhlíkové/metalizované atd... pokud půjdu selskou logikou a vyberu uhlíkové>a najdu pro R2(10k):RC0204 10K0 5% - bude to ono? obdobně bych pro R1 vybral RC0204 1K00 5%. V pořádku? Pokud ano, jenom nerozumím tomu dělení na 0,125W, 0,25W, 0,5W a 1W. Co je můj případ?

2) KONDENZÁTORY - obdobný problém - nevím co vybrat... mám na GES keramické, slídové, elektrlytické... a dále dělení na SMD/axiální/radiální... Já bych vybral elektrolytické hliníkové>radiální a pro 470uF např. "Elektrolytický kondenzátor RAD 470/10 RM5" napětí 10V. Je to OK? Pokud je můj postup správný, nemohu pouze nalézt kond..01uF - můžete poradit co to je/resp. kde jej najdu?

3) VR1: 50k - předpokládám se jedná o varistor. Zde jsem ale bezradný a nevím, který vybrat z http://www.ges.cz/cz/elektronicke-soucastky/rezistory/varistory/SAF_Z.html

4) LM386 - našel jsem LM386N-1 (http://www.ges.cz/cz/lm386n-1-GES05001244.html). Mohu jej použít? pouze mne nehraje 325mW/4V - bude to ok?

5) NPN fototranzistor - zde si jsem SKORO jistý, že to bude tento: http://www.ges.cz/cz/bpx-81-GES05114002.html, je to tak?


OMLOUVÁM SE ZA AMATÉRSKÉ OTÁZKY... odpovědi typu - běž zpátky na učňák nebo přečti si knížku XYZ prosím nepište. Pokud se zde tento dotaz nehodí tak prosím admina ať jej rovnou smaže, ale snad dostanu odpověď... :)

Poté slibuji že dám vědět, zda se mi to povedlo sestrojit a jaký byl výsledek.

Děkuji předem,
JN
98
Všeobecná diskuze / Re:Semináře a školení elektro:
« Poslední příspěvek od Šéfredaktor kdy Září 09, 2015, 08:14:01 dopoledne  »
Děkujeme Vám za názor.
Jen si dovoluji připomenout: Pro členy Profiklubu Elektrotechniků je školení ZDARMA...
99
Všeobecná diskuze / Re:Semináře a školení elektro:
« Poslední příspěvek od miroslav kouba kdy Září 09, 2015, 07:39:15 dopoledne  »
pokud si firma EATON dělá reklamní školení na své výrobky ,mnělo by to být zdarma a ne za poplatek .Většina výrobních a dodavatelských firem Vám pošle dokonce obchodního zástupce až do firmy ,kde  Vám dá katalogy ,proškolí, poskytne základní informace. Tady jde opět pouze o prachy někoho
kdo se na tom přiživí  už třeba i jenom tím ,že shání dušičky do svého svazu. Nejde jen vklad , ale pokud vyšlu  člověka musím mu zaplatit, cestovné, stravné a mzdu s případným přesčasem. To už takové přiblblé  školení jednoho pracovníka stojí několik tisíc korun. To je bohužel skutečnost.
100
Všeobecná diskuze / Re:Pomoc
« Poslední příspěvek od Šéfredaktor kdy Září 08, 2015, 09:45:11 dopoledne  »
Bez kvalitního elektřikáře se neobejdete...
Stran: 1 ... 8 9 [10]