Autor Téma: Jak bezpečně zapojit telekomunikační siť?  (Přečteno 674 krát)

Offline Šéfredaktor

  • Pravda je jen jedna...
  • Administrátor
  • Plný člen
  • *****
  • Příspěvků: 160
  • Karma: +10/-0
    • Český elektro  svaz
Jak bezpečně zapojit telekomunikační siť?
« kdy: Březen 29, 2017, 06:24:17 odpoledne »
Ludek Poisl
« kdy: 24.08.2004, 07:48 »
--------------------------------------------------------------------------------
Vážení,
spravuji telekomunikacn i sit kabelove televize a zadny fundovany odbornik mi zatim neporadil s problemem ktery popisu. kabelova sit je napajena zdroji 230/48 v strid. tyto zdroje jsou v plechove skrini pripojene v plechovem rozvadeci techlologickem na zasuvku 230v. skrin zdroje je nulovana a skrin rozvadece podle projektu taky. vlastni technologie telekomunikacn i site je tedy spojena galvanicky se siti silovou- rozpor s normou? kazdy rozvadec ma svoje uzemneni pakem ve vykopu. lokalita je velmi rozlehla a napajecich bodu je 9 v ruznych castech obce, ktera ma 6 traf 22/0.4 kv a sit neni navzajem propojena. mame ale az 3 zdroje v jednom okruhu . problem nastal v okamziku, kdy na jednom z podruznych jisteni silove site vypla pojistka a doslo k nesymetrii . tim po koax. kabelech, ktere vlaste dabluji pracovni nulu, tekl dost velky proud a dost je ponicil v konektorovani. nedokazu si predstavit, ze by doslo k havarii siloveho vedeni a veskere proudy by tekly pres nase kabely, nehlede moznemu vyskytu napeti na domacich pristrojich. vsechny zdroje maji homologaci a jine na trhu nejsou .
druhy problem, ktery mame je opet ohledne spojeni silove site s telekomunikacn i v pripade pouziti pocitace s tv kartou. pocitac je nulovan- odpor s normou? vsechny pristroje tv,videa,radia,zesilovace jsou oddeleny na 4kv, nemaji ochr. vodic. dochazi ke stejnemu problemu, uz jsem videl znicene desky z pocitace. na trhu neexistuje homologovany prvek, ktery by tomuto jevu zabranil.porad te prosim, co dal .

 tam žádná odpověď.
doplním ještě , že  veškeré venkovní sítě jsou 3+pen a není tedy duležité ve smyslu problemu s vyrovnávacími proudy  jestli je rozvod v domě  pen nebo pe+n

ještě  doplním, že existuje odkaz na vyhlášku nebo normu ohledně telekomunikačních sítí  - vysloveně napsáno, že přístroje zapojené do telekomunikační sítě musí mít galvanicky oddělené prvky- obvody od silové sítě, ale už nemůžu najít odkaz na normu a číslo abych ti to poslal. snad někde najdu text, který jsem si vytískl.
každopádně : je televizor přístroj připojený k telekomunikační síti ve smyslu norem jako telekomunikační přístroj ? totéž  i pro počítače s televizní kartou.
« Poslední změna: Březen 29, 2017, 06:48:51 odpoledne od Šéfredaktor »