Anketa

Je pro vás odborný publicista pan Miroslav Minařík stále ještě důvěryhodný?

ANO
1 (14.3%)
NE
3 (42.9%)
Spíše ano
0 (0%)
Spíše ne
2 (28.6%)
Neznám ho
1 (14.3%)

Celkem hlasů: 7

Autor Téma: Zprávy z diskuzních vláken...  (Přečteno 9503 krát)

Offline Štěpán Valenta

• Předseda
  • Člen Českého elektro svazu
  • Nováček
  • Být připraven, jest vše.
    • Český elektro svaz
Re:Zprávy z diskuzních vláken...
« Odpověď #15 kdy: Září 01, 2013, 11:52:06 dopoledne »
Rozpad UE ČR je mediální kachna neinformovaných diskuzních vláken....Vážení je třeba zapomenout na nevydařenou minulost či na působení rúzných a různě zalobovaných diskuzních vláken a začít být pozitivní...
Takovou pozitivní zprávou je např., že diskuzním vláknem dehonestovaní kolegové z Brna opět pořádají
při příležitosti konání 51. podnikatelského setkán íRHK Brno zasedání elektrotechniků jižní Moravy a to  ve čtvrtek 5.9.2013.
Že to je jen jedna z mnoha jejich akcí během roku je důlkaz nepravdivých informací z diskuzního vlákna xyz... A na nás je, aby jsme  mediální vákuum začali postupně zaplňovat a to navdory donedávna monopolním elektrotechnickým bosům...
Honzo,
             opakuji UE ČR neskončila, protože žádný svaz a ni cech nevystoupil.   Co se týká činnosti to je otázka jiná a musím s Tebou částečně souhlasit.  Přestal-li být z pochopytelných důvodů akční předseda, měli se své role ujmou místopředsedové...  Ale znovu pakuji všechny činnosti, které přísluší celorepublikovému svazů plní ČES jako stále funční součást UE ČR.  Poslední naše aktivita byla ve věci návrhu nové 50, plně a jako jediní dlouhodobě působíme jako informační centrum a partner centrálních úřadů....
Nyní jsme připraveni jednat  o nové zastřešující organiaci elektrotechniků pokud by taková umožnila i začlení pražského ESČ... 
Pokud se tak stane bude možné UE ČR okamžitě zrušit. a my učiníme takové kroky, aby se to veřejnost  okamžitě dozvěděla.                     
« Poslední změna: Září 01, 2013, 11:56:10 dopoledne od Šéfredaktor »

Offline Jan Franěk

• Nováček
  • *
« Odpověď #16 kdy: červen 11, 2014, 10:43:24 odpoledne »
Rozpad UE ČR je mediální kachna neinformovaných diskuzních vláken....             opakuji UE ČR neskončila, protože žádný svaz a ni cech nevystoupil.             

Něco nového?

Offline Jan Franěk

• Nováček
  • *
« Odpověď #17 kdy: červen 13, 2014, 08:13:14 odpoledne »
             opakuji UE ČR neskončila, protože žádný svaz a ni cech nevystoupil.     

Žádná odpověď?

Mají vůbec z čeho vystoupit? Není problém to, že Julius Růžička neměl komu předat štafetu a teď je UNIE ČR v právním vzduchoprázdnu? Nebyl on tím, kdo měl, jako jediný, všechna práva, co by předseda unie? Nebo se pletu? Asi se odpovědi nedočkáme. Celý projekt vyšumí do nikam (upadne v zapomnění).

Co nám tady po UEČR vlastně zůstalo? Dokázal by na to někdo odpovědět? Splnila, alespoň částečně něco ze svých cílů? Nehodlají nástupci náhodou opakovat stejné chyby? Nebo se poučili a začnou ke všemu přistupovat jinak?

Offline Šéfredaktor

• Pravda je jen jedna...
  • Administrátor
  • Plný člen
    • Český elektro  svaz
« Odpověď #18 kdy: červen 17, 2014, 07:10:25 odpoledne »
Svazová činnost určitě nekončí.
Je několik málo drobných uskupení, které se jednou za rok sejdou a vymění si zkušenosti.
U těch větších (krajských a celorepublikových) je to stále větší problém. A svazů založených podle zákona s valstním IČO je ještě méně.  Dnes snad už jen 4?
Zatím se zdá, že pomalo se vrací situce z před více než 14 roky...
Tehdy světlo světa spatřil návrh na vzdělávní elektrotechniků na základě modulů. Cena modulu měla být pro vzdělávající firmu asi 70 - 80 tisíc. Kolk by stálo získání osvědčení se jen spkulovalo. Proto tehdy vznikla UE ČR a prostřednictvím ČES tento zalobovaný návrh smetlo ze stolu...

Ale to bylla situace o poznání nadějnější i z jiného důvodu.
Tehdy vznikající a jedním tehdy  významným moravským svazem masivně podporované diskuzní vlákno stálo na straně elektrotechnické většiny...
                                                                         >:(

Offline Jan Franěk

• Nováček
  • *
« Odpověď #19 kdy: červen 23, 2014, 06:11:22 dopoledne »
Svazová činnost určitě nekončí.

No, asi ne. ALe já se ptal přímo na zmiňovanou UEČR.

Ale to bylla situace o poznání nadějnější i z jiného důvodu.
Tehdy vznikající a jedním tehdy  významným moravským svazem masivně podporované diskuzní vlákno stálo na straně elektrotechnické většiny...

A jste přesvědčen, že dnes je tomu u této diskuse jinak? Co vás k tomu to přesvědčení vede?

Já jsem naopak přesvědčen o tom, že je to dobře "nastavené zrcadlo" pro mnoho odborníků elektro, včetně představitele svazů a cechů. Dlouho jsem v těchto diskusích bojoval za tato uskupení. Jako jeden z mála veřejně, přes všechny negativní reakce ze strany některých kolegů. Přesto jsem přesvědčen o tom, že sama redakce je v tomto nestranná.

Offline Šéfredaktor

• Pravda je jen jedna...
  • Administrátor
  • Plný člen
    • Český elektro  svaz
« Odpověď #20 kdy: červen 25, 2014, 08:32:35 odpoledne »
Co se týká UE ČR?
Obecně se očekávalo, že UE ČR po odchodu předsedy budou alespoň provizorně schopni vést místopředsedové ue čr.  To se bohužel ukázalo jako plané očekávání...
Jiná diskuzní vlákna?
Múžeme na to mít rozdílné názory, ale ať je to tak či onak. Dnes je to již stejně jedno.  Povědomí elektrotechnické veřejnosti bylo dostatečně elektrotechnickými bosy rozklíženo a zmanipulováno a užitek z toho má státní aparát a tradiční elektrotechnický svaz lobující za vzdělávání pro vzdělávání.
Nyní nově i pro neelektrotechnické řemesla, kterým má nová 50 umožnit  formou !certifikovaného modulu získat vedle jiného řemesla i řemeslo elektrotechnické....
Text materiálu jsem dal dnes k veřeJné diskuzi v souběžném vláknu ...
                                                                                      :o
« Poslední změna: červen 25, 2014, 08:39:02 odpoledne od Šéfredaktor »

Offline Jan Franěk

• Nováček
  • *
« Odpověď #21 kdy: červenec 01, 2014, 05:58:43 odpoledne »
Nyní nově i pro neelektrotechnické řemesla, kterým má nová 50 umožnit  formou !certifikovaného modulu získat vedle jiného řemesla i řemeslo elektrotechnické....
Text materiálu jsem dal dnes k veřeJné diskuzi v souběžném vláknu ...

Mýlíte se. Nevím jestli si vzpomínám srávně, ale toto umožnuje ne nová 50tka, ale zákon 179. A to už několik let. Opět daň za nejednotu elektrikářů. Bohužel

Co se týká UE ČR?
Obecně se očekávalo, že UE ČR po odchodu předsedy budou alespoň provizorně schopni vést místopředsedové ue čr.  To se bohužel ukázalo jako plané očekávání...

Souhlasím a také mě to mrzí. Byl jsem ochoten pomáhat. Bohužel nebylo komu.

Nejsem sám, koho takovýto konec otrávil a vzal mu chuť do další práce.

Offline Šéfredaktor

• Pravda je jen jedna...
  • Administrátor
  • Plný člen
    • Český elektro  svaz
« Odpověď #22 kdy: červenec 03, 2014, 08:48:41 odpoledne »
Zákon 179 je o něčem sice podobném, ale děsně pomalém....
Řemeslo se dá podle tohoto zákona získat i mnohaletou praxí zakončenou něco jako mistrovská zkouška.   
Nová 50 škrtá roky praxe a přináší ihned a téměř každímu řemeslníkovi možnost stát se elektrotechnikem mnohem komfortněji. Po absolvování zatím nikde nespecifikovaného "certifikovaného kurzu".... 
Podle hesla: Zaplať a já ti na "bumášku" napíšu cokoliv....

« Poslední změna: říjen 30, 2015, 09:33:26 dopoledne od Šéfredaktor »