Anketa

Je pro vás odborný publicista pan Miroslav Minařík stále ještě důvěryhodný?

ANO
1 (14.3%)
NE
3 (42.9%)
Spíše ano
0 (0%)
Spíše ne
2 (28.6%)
Neznám ho
1 (14.3%)

Celkem hlasů: 7

Autor Téma: Zprávy z diskuzních vláken...  (Přečteno 9335 krát)

Offline Šéfredaktor

• Pravda je jen jedna...
  • Administrátor
  • Plný člen
    • Český elektro  svaz
Zprávy z diskuzních vláken...
« kdy: červen 23, 2013, 08:34:02 odpoledne »
Tak prý v ČR končí svazová činnost. Jeden co to všechno zakládal stačil včas s potápějící se lodi utéct. Pochopitelně až ho ta loď postavila na elektrice.cz na vlastní nohy. To bylo materiálu nezištěně poskytnutých zdarma bývalým vedením brněnského svazu...
A tady nám  dnes odborný publicista Miroslav Minařík hýří výrazy jako:  aktivita na papíře, loď mrtvol a podobnými nabubřelými výrazy komentuje své dřívější kamarády a přátele. No dnes je již nepotřebuje tak co s nimi...

Kdo nevěří ať si přečte:  /24.07.2013/ Na odkaze níže již není diskuze - viz příloha dole. Ale jedna povedená diskuze nezávislých "novinářů" z elektriky. Rozhodně doporučuji přečíst.

8)

V přilepení je po přihlášení přístupná příslušná  přílohu - kdyby odborný publicista raději opět vše vymazal....   8)   
« Poslední změna: říjen 30, 2015, 09:30:58 dopoledne od Šéfredaktor »

Offline Štěpán Valenta

• Předseda
  • Člen Českého elektro svazu
  • Nováček
  • Být připraven, jest vše.
    • Český elektro svaz
Re:Zprávy z diskuzních vláken...
« Odpověď #1 kdy: červen 23, 2013, 08:42:55 odpoledne »
Já jsem jen rád, že nejsme a nikdy jsme nebyli záviislí na mediální podpoře onoho odborného publicisty.
A co se týká zpráv o konci UE ČR nejsou tak úplně pravdivé. 
ČES a ani další svazy tuto formu spolupráce ještě nepohřbily.  A že se vážně uvažuje o jiném názvu a jiných kompetencích  nového uskupení  snad převapí jen málo informovaného odborného publicistu pana Miroslava Minaříka.
Přesto mu přeji vše dobre a zejména restart do reality. Začíná být čím dál méně důvěryhodný a to je v publicistice dost závažný problém.
                                            :)
« Poslední změna: červen 23, 2013, 09:22:48 odpoledne od Štěpán Valenta »

Offline blesk

• Nováček
  • *
« Odpověď #2 kdy: červenec 11, 2013, 10:02:38 dopoledne »
V odborném časopise ELEKTRO č.7 je v sekci "CELOŽIVOTNÍ VZDĚLÁVÁNÍ" informace o tom, že dne 9.dubna 2013 byla zápisem do rejstříku Ministerstva vnitra ČR založena Komora elektrotechniků České republiky. Tato komora má sídlo v Brně.
Můžete mi vysvětlit co je toto za nový počin. Děkuji

Offline Šéfredaktor

• Pravda je jen jedna...
  • Administrátor
  • Plný člen
    • Český elektro  svaz
« Odpověď #3 kdy: červenec 12, 2013, 08:58:57 odpoledne »
To není otázka pro naši redakci. 
Nicméně jak dále pokračovat v profesním spojení elektrotechniků je otázka stále nedořešená. Stav z roku 1948 nebyl dosud úspěšně napraven. Pro připomenutí v roce 1948 byl násilně rozpuštěn Elektrotechnický svaz Český....
Spojením všech elektrotechniků prostřednictvím Komory elektrotechniků ČR je jedním z několika možných řešení současného neuspokojivého stavu. 

« Poslední změna: červenec 12, 2013, 09:04:00 odpoledne od Šéfredaktor »

Offline Dobiáš Miroslav I.

• Globální Moderátor
  • Nováček
« Odpověď #4 kdy: červenec 16, 2013, 08:55:57 dopoledne »
citace jiného diskusního vlákna

Závěr tedy je:
Úspěšný cech je sdružení podnikajících subjektů, které se shodnou na vytýčeném cíli. Stanovený cíl musí být prokazatelně prospěšný nejen sdruženým členům, ale i neúčastněné veřejnosti. Prokazatelná prospěšnost je dobře měřitelná zájmem konkrétních osob.

Z tohoto důvodu jsem hlasoval pro nedůvěryhodnost pana Minaříka. Mám totiž osobní zkušenost z cenzurování příspěvků jeho diskusního fóra. Jednalo se o diskusi o průkazu bezpečnosti. Nejednalo se totiž o "zájem konkrétních osob", ale o komplexní řešení problematiky elektrotechniky, které ale právě postihuje zájem konkrétních osob.
« Poslední změna: červenec 16, 2013, 09:04:00 dopoledne od Dobiáš Miroslav I. »

Offline Petr Kalvoda

• Nováček
  • *
  • Kdo chce jít dál, hledá cestu.
« Odpověď #5 kdy: červenec 16, 2013, 08:50:45 odpoledne »
Já jsem rád, že elektrika pod vedením pana Minaříka  již tolik let pracuje a umožní nám se z diskuze leccos dovědět. Ano není vše ideální, ale co nakonec je.
Samotný přístup pana Minaříka je někdy docela podivný .Asi dle nálady.  Nejhorší je však alibistické vymazávání a jakýchko-li názorů a námětů, které panu Minaříkovi nejdou pod fousy.   
Já osobně jsem pro názorovou svobodu a to bez vyjímek.  Jsem rád, že vzniká tato nová diskuní platforma a přeji ji, aby se vyvarovala všech známých nešvarů dosud monopolní elektriky.

Offline Šéfredaktor

• Pravda je jen jedna...
  • Administrátor
  • Plný člen
    • Český elektro  svaz
« Odpověď #6 kdy: červenec 16, 2013, 09:05:13 odpoledne »
Moje zadání je dávat k diskuzi i témata, která jsou jinde tabu.  A cenzura?  Jsme svobodné diskuzní forum fandů elůektrotechniky bez závazků k jakýmko-li cizím vlivům.
                                                                                                   8)
« Poslední změna: červenec 16, 2013, 09:07:58 odpoledne od Šéfredaktor »

Offline Petr Kalvoda

• Nováček
  • *
  • Kdo chce jít dál, hledá cestu.
« Odpověď #7 kdy: červenec 24, 2013, 09:03:11 odpoledne »
Já jsem hluboce přesvědčen, že konfrontační diskuze by na seriozních vláknech být neměla.  A je-li podporována i vedením elektriky je třeba hledat na bezbřehém internetu jinou možnost - poněkud méně bulvární.

Offline Šéfredaktor

• Pravda je jen jedna...
  • Administrátor
  • Plný člen
    • Český elektro  svaz
« Odpověď #8 kdy: Srpen 01, 2013, 05:09:30 odpoledne »
Naším úkolem rozhodně není sledovat jiná diskusní vlákna a podrobovat je jakéko-li kritice. Přesto v případě, kdy naši kolegové z Jižní Moravy se stali terčem nevhodných a podivnou zlobou podbarvených poznámek představitelů elektriky.cz, rozhodli jsme se reagovat...
Do vzniku našeho fóra zde byl totoální monopol jednoho diskuzního vlákna s jedním tím správným názorem nepodobným monopolu doby, na kterou nevzpomínáme nejraději...
                                                                                                                8)

« Poslední změna: Srpen 03, 2013, 06:12:10 odpoledne od Šéfredaktor »

Offline Jan Franěk

• Nováček
  • *
« Odpověď #9 kdy: Srpen 25, 2013, 05:05:31 odpoledne »
Moje zadání je dávat k diskuzi i témata, která jsou jinde tabu.  A cenzura?  Jsme svobodné diskuzní forum fandů elůektrotechniky bez závazků k jakýmko-li cizím vlivům.

A co zkusit oslovit Mirka MInaříka, aby i on mohl obhájit svůj názor. Obviňujete ho z mnoha činů, ale nedáváte mu možnost vysvětlit, nebo obhájit jeho kroky. Jinak je to opět pohled jen jedné strany a to není moc dobré, když chybí i opačný názor.  Vzbuzuje to mnoho otázek a může to sloužit jako podhoubí k růstu hloupých domněnek.  Třeba o Vás.

Neberte to ve zlém, ale spíš jako něco k zamyšlení.

Offline Šéfredaktor

• Pravda je jen jedna...
  • Administrátor
  • Plný člen
    • Český elektro  svaz
« Odpověď #10 kdy: Srpen 26, 2013, 12:27:54 odpoledne »
Pane Fraňku.
Přístup do našeho fóra má každý.
A věříme, že  pan kolega Minařík se vyjádří., proč mu Brněnští kolegové tak leží v žaludku, že používá výrazy jako: loď plná mrtvol" a pod.

Já si naopak všech svazových představitelů velmi vážím, byť s nimi nemusím ve všem souhlasit a také nesouhlasim.
Ale proč má novinář napadat své bývalé kolegy takovým způsobem jak to provedl kolega Minařík, tak  tomu opravdu nerozumím...
My novináři by jsme spíše měli elektrotechnické pospolitosti pomáhat než je napadat a dehonestovat. Vždyť ti napadení nemají na elektrice.cz bohužel mnoho šancí na obhajobu...  A to není dobrá vizitka pro vedení elektriky.cz...  A píšu to velmi nerad.
                                                                  8)

« Poslední změna: Srpen 26, 2013, 03:29:35 odpoledne od Šéfredaktor »

Offline Štěpán Valenta

• Předseda
  • Nováček
    • Český elektro svaz
« Odpověď #11 kdy: Srpen 26, 2013, 04:06:17 odpoledne »
Vliv novinářů je velmi významný a není moudré ho podceňovat....Sledujete-li vážení alespoň okrajově naši politickou scénu je velmi zřetelný vliv politiků na redaktory a to mnohdy i ty z veřejnoprávní služby...  Nu což peníze našim politikům nechybí .... 
Jak dovedně je následně manipulováno veřejné mínění je nabíledni. Například zcela nevýrazná a neužitečná osoba se dá vypiplat na kandidáta na posty nejvyšší.  Pokud by se té osobě samotné zakázalo mluvit na kameru, určitě by se i takovou stala...  Taková je možnost mediální manipulace - doložená poslední volbou v ČR.
Mimochodem nejlépe manipulovatelné osoby jsou ty paradoxně s nejvyšším vzděláním...
Ale zpátky k elektrotechnice:
V elektrotechnice to je obdobné. 
Čeká nás složité období vyjednávání možného spojení elektrotechnických uskupení v ČR a to primárně pod hlavičkou  Elektrotechnického svazu českého (ESČ) , nebo Českého elektro svazu (ČES) či pod dosud funkční Unií elektrotechniků ČR (UE ČR). 
A já osobně si nedovedu představit, že by tak důležitý proces komentoval "novinář" ,  který je jasně a jednostranně polarizován.  A pokud tak činí (on a jemu blízcí) a to dokonce nepochopitelně s hesly z dob tuhé totality, je pro nás volba zcela jasná..
V ČR musí být  alespoň ještě jedno elektrotechnické diskusní vlákno s poněkud méně ideologickým podbarvením a o to více přesnější a důvěryhodnější. A nezaměřené jen pouze a pouze na pohodlný zisk jednoho velkého elektrotechnického bose, ale na zájmy elektrotechnické veřejnosti. A pokud by někdo nevěděl jaké. Tak takové, kterou před velkým únorem 1948 zastřešoval  Elektrotechnický svaz český (ESČ). Nic víc, nic míň
« Poslední změna: Srpen 26, 2013, 08:00:01 odpoledne od Štěpán Valenta »

Offline Jan Franěk

• Nováček
  • *
« Odpověď #12 kdy: Srpen 26, 2013, 10:23:34 odpoledne »
Vliv novinářů je velmi významný a není moudré ho podceňovat........či pod dosud funkční Unií elektrotechniků ČR (UE ČR). 

Myslím si, že nejen pro mě, je toto překvapivá informace, protože ty mé, byly poněkud odlišné. A to jsem je získal jak v Liberci tak v Ostravě, kam jsem volal.

Vlastně jsem čekal, že po zveřejnění textu, že se stránky UNIE ruší, se mi ještě někdo ozve.  Byl jsem připraven vrátit původní texty zpět, doplnit nové informace a předat správu webu Unie, někomu z jejího vedení, nebo aktivních členů.  ALe překvapivě (bohužel asi ani moc ne) se nestalo nic. I proto byly tyto stránky po dalších 14 dnech zrušeny.

Byť jsem stále zastáncem sjednocení elektrotechniků, pod nějakou oborovou organizaci, tak si nejsem vůbec jist jestli, bych chtěl pod křídla někoho, komu nestojím ani za to, aby mě informoval o tom co se děje nejen uvnitř, ale ani o dalších činnostech.  Je to škoda, protože vím, že mnoho lidí vynaložilo spoustu energie a času a  pak to nikdo nedokáže prezentovat dál. Při pohledu z venku se vlastně nic neděje, tedy nikdo nic nedělá. Skoro to vypadá jako účel.

Offline Štěpán Valenta

• Předseda
  • Nováček
    • Český elektro svaz
« Odpověď #13 kdy: Srpen 26, 2013, 10:45:48 odpoledne »
Honzo co se týká funkčnosti či nefunknosti UE ČR.
UE ČR nebyla rozpuštěna a nikdo zatím nevystoupil (ze svazů a cechů). To že nepracuje bývalé nejužší vedení je bohužel dlouhodobá skutečnost.  A má to mnoho pochopitelných i nepochopitelných důvodů.
Všechny nezbytně nutné činnosti a to opět dlouhodobě neseme za UE ČR my (ČES).
A to jsme u druhého fenomenu prozatimního neúspěchu  UE ČR.  A to je vzájemný rozklad mezilidských vztahů. Způsobený několika málo jedinci . Jejich zájem byl u bude vydělávat na školení elektrotechniků a to za co nejvíc a v co nejkratší  periodě.   Nyní pokládají svou misi za ukončenou, v UE ČR již nejsou a já věřím, že my ostatní zopomeneme na smyšlené  nepravdivé přííběhy a najdeme opět cestu k vzájemné spolupráci.
Proto já stále ještě nepovažuji činnost UE ČR za  ukončenou. Právě třeba navzdory těm několika škarohlídům a věčným a neúnavným školitelům ...  To byl zasadní problém mezi námi jako představiteli našich elektrotechniků a lidí, kteří nás chtěli komerčně školit nejlépe dle patřičného zákona.
« Poslední změna: Srpen 29, 2013, 08:35:01 dopoledne od Šéfredaktor »

Offline Jan Franěk

• Nováček
  • *
« Odpověď #14 kdy: Září 01, 2013, 11:10:51 dopoledne »
To že nepracuje bývalé nejužší vedení je bohužel dlouhodobá skutečnost.  A má to mnoho pochopitelných i nepochopitelných důvodů.

Pokud si to přeložím, tak vidím, že sice oficiálně neskončili, ale stejně nic nedělají? To je pro mě mnohem horší, než kdy by si přiznali chybu a se vztyčenou hlavou odešli. Myslím si že nejsem sám, kdo by uvítal alespoň čestné rozloučení a poděkování těm, kteří je léta podporovali. Takový konec nikam, je dost skličující a nebojím se říci i zbabělí. Něco ve stylu - snad si toho nikdo nevšimne. Omlouvám se těm, kterých se to dotklo, ale píšu jen svůj názor. Souvisí to s tím informováním veřejnosti. Žádná činnost není vykazována=nic se nedělá. A přitom by stačilo tak málo. Občas informovat o činnosti a připravovaných krocích.

Rád bych například četl něco o tom, že se konečně něco děje, nebo alespoň krátké uzavření jedné kapitoly. Jestli se neodhodlá vedení UNIE ani k jednomu, jen potvrzují konec UNIE a to tím nejhorším způsobem. Rozplynutím.

Pokud se mýlím a UNIE pracuje dál, rád se na těchto stránkách i stránkách Elektrika.cz omluvím, znovu obnovím stránky UNIE a předám je někomu, kdo bude mít od vedení UNIE důvěru takovou, že ta mu bude předávat informace ke zveřejnění.
V opačném případě trvám na tom, že UNIE skončila a bohužel ne tak, jak by se slušelo.