Autor Téma: Kdo provádí revizi na nově připojených akumulačkách  (Přečteno 2384 krát)

Offline František Motel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
  • Karma: +0/-0
Kdo provádí revizi na nově připojených akumulačkách
« kdy: Září 07, 2013, 09:33:45 dopoledne »
Elektrikář nám v kulturním době připojil 2 starší  a 2 nová akumulační kamna.  A žádá, aby jsme na připojení  těchto akumulaček zabezpečili provedení revize. Je to nutné?

Offline Jan Franěk

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 31
  • Karma: +1/-1
Re:Kdo provádí revizi na nově připojených akumulačkách
« Odpověď #1 kdy: Září 12, 2013, 05:45:40 odpoledne »
A jste si jisti, že jsou kamna v pořádku a neohrozí žádného z hostů? Jste připraveni na případné dokazování u soudu, že jste pro bezpečnost lidí udělali maximum?

Vlastně mě tento dokaz trochu překvapil. Předpokládal jsem, že obecné povědomí o bezpečnosti na pracovišti a ve veřejně přístupných budovách, už bude na mnohem vyšší úrovni. Nemáte svého RT, který hlídá termíny revizí a kontroluje instalaci a spotřebiče v termínech doporučených normami a vyhláškami? Možná je na čase se po nějakém poohlédnout.

Offline František Motel

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
  • Karma: +0/-0
Re:Kdo provádí revizi na nově připojených akumulačkách
« Odpověď #2 kdy: Září 14, 2013, 11:04:57 dopoledne »
Velmi děkuji za radu.
Psal jsem i výrobci akm kamen a ten mě na můj dotaz odpověděl:

Dobrý den,
                     Je prosím po instalaci akumulačních kamen nutná revize na pouhe připojení nových kamen na stávající  instalaci?
Domnívám se , že dle ČSN 331500 čl. 2.3. stačí záznam odborného elektrikáře…
2.3 Za nová ani rekonstruovaná elektrická zařízení pro účely této normy se nepovažuje rozšíření existujícího elektrického obvodu un, které nevyžaduje změnu jištění.
Zprávu o výchozí revizi nahrazuje v tomto případě záznam o kontrole
podpisem pověřeného pracovníka.
Velmi by jsme uvítali pokud nám můžete (e-mailem) poslat i vzor vašeho záručního listu.
Kde předpokládáme, že je uvedeno, že je připojení musí být provedeno kvalifikovanou osobou s platnou vyhl. 50! min. §6 nebo nějak podobně….

 
Odpověď:
Dobrý den,
V případě, máte revizi stávající instalace , neměníte jištění ani není změna krytí ( IP20) tak není nutná revize.
Posílám Vám v příloze návod se záručním listem.
Zdraví Vás....



« Poslední změna: říjen 29, 2015, 01:54:32 odpoledne od Šéfredaktor »